Четверг, 30.11.2023, 03:22
Вітаю Вас Гость | RSS

Меню сайту
Категорії розділу
Наше опитування
Чи потрібно отримувати вищу освіту?
Всего ответов: 642
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0

Правила оформлення дипломних робіт

Правила оформлення дипломів, курсових або рефератів

До основних видів письмових робіт відносяться: реферат, контрольна, курсова і дипломна роботи.

Реферат є письмовою роботою, яка оформляється при вивченні певної теми по предмету, часто за допомогою реферату виконується доповідь на семінарі.

Курсова робота є письмовою роботою після вивчення теоретичного курсу, наприклад по курсу «Фінанси» або «Філософія». Об'єм такої роботи складає близько 50 сторінок, об'єм реферату – 20-25 сторінок.
Дипломна робота пишеться як результат 4 років навчання, залежно від того, де студент проходить практику і його спеціалізації. Її об'єм до 100 листів від руки, в друкарському варіанті – близько 90 сторінок.
Контрольні роботи пишуть студенти, що навчаються на заочному відділенні. Вони оформляються як з теоретичного питання, так і при рішенні якої-небудь задачі. Об'єм – 10-12 друкованих сторінок.
Будь-яка робота виконується на стандартних листах. Стандартний аркуш має формат А4, і наступні розміри: 297х210 мм. У роботі обов’язково мають бути поля:

·  верхнє – 1,5 см

·  нижнє – 1,5 см

·  праве - 1,5 см

·  ліве – 2,5 см

Стандартний інтервал між рядками – 1,5 (в тому разі якщо ви виконуєте роботу на комп'ютері), шрифт 14, Times New Roman. Для тих, хто пише ручкою – синім або чорним чорнилом, без підкреслень і виділень. Все повинно бути написано акуратно, помилки можна замазувати коректором.
Нумерація сторінок здійснюється зверху з права рядка (ставитися лише цифра, на полі). Сторінки нумеруються, починаючи з другої.
Будь-яка письмова робота включає титульний аркуш, зміст, текст, список використаних джерел і додаток.

Оформлення титульного аркуша. Міжрядковий інтервал – одинарний, рядки пишуться щільніше. В кінці рядка крапки не ставляться. Титульний аркуш містить наступні реквізити: найменування міністерства, найменування учбового закладу і його структурних підрозділів, найменування і назва письмової роботи.

Список використаних джерел. Даний аркуш починається зі слів «Список використаних джерел», посередині з першого рядка, рядковими буквами, починаючи із заголовної, 14 шрифтом. Відступ від назви аркуша – подвійний (2 рядки). Список пишеться за абеткою, залежно від першої букви прізвища автора або від першої букви назви книги, статті. Вся література підрозділяється на дві групи: книги і періодичний друк. До книг відносяться підручники, монографії, довідники і енциклопедії, а до періодичного друку – журнали і газети. Книги бувають як «з автором», так і «під редакцією». У списку ставитися спочатку прізвище автора, а потім – назва книги. Книги «під редакцією» вносяться до списку, починаючи з назви книги. Обов'язково має бути видавництво: місто, потім – назва видавництва. Якщо це Київ, то пишеться К:, якщо Львів, то – Львів:. Статті журналів і газет можуть бути «з автором», так і «без нього». Спочатку вказується прізвище автора, ініціали, а потім – назва статті. Якщо стаття не має автора, то пишеться назва статті, а потім те ж саме. В кінці має бути вказаний рік випуску даного видання.

Зміст. Пишеться на 2 сторінці письмової роботи і складається з наступних розділів: Вступ, Розділ 1 (пункти 1.1, 1.2), Розділ 2 (пункти 2.1, 2.2, 2.3), Розділ 3 (пункти 3.1, 3.2), висновок, список використаних джерел і додатка. Між словом «Зміст» і самим змістом ставитися подвійний відступ. Зміст пишеться без відступу від лівого поля.

З 3 сторінки починається вступ. У вступі пишеться актуальність вибраної вами теми, мета вашої роботи і завдання. Вступ має невеликий об'єм, приблизно 2 сторінки.

1 розділ завжди теоретичний, в ньому розкривається поняття, структура і класифікація, можуть розглядатися історичні етапи. У 2 розділі питання розширюється, поняття розглядається в системі, вона є методичною, тут можуть вивчатися різні аналітичні підходи і розрахунки. У 3 розділі розглядаються проблеми і перспективи.

В висновках немає нічого нового – це висновки по всіх трьох розділах, об'єм висновку – близько 5 сторінок.

Додатки складаються з таблиць і малюнків. Звичайно, таблиці і малюнки можна поміщати усередині тексту, але якщо вони великі, то бажано – в додатки. Додатки мають нумерацію, яка ставитися у верхньому правому кутку (наприклад, Додаток 1). Таблиці і малюнки також мають нумерацію, причому нумерація таблиці не залежить від нумерації малюнка. Номер таблиці і малюнка залежить від номера розділу і номера пункту, до яких вони відносяться. Наприклад, таблиця 1.1.1 – спочатку йде номер розділу, потім – номер пункту, а лише потім – номер самої таблиці.

Таблиці бувають наступних видів:

1. Розміщується на 2 і більш за сторінки.

2. Таблиці, в якій всі цифри мають однаковий вимір, наприклад, все в грн., штуках і так далі

3. Коли цифри мають різний вимір по рядках.

4. Коли цифри мають різний вимір по графах.

Малюнки діляться на три види:

1. Схеми.

2. Діаграми.

3. Графіки.

Оформлення таблиць. При оформленні таблиць пишеться слово «Таблиця», в правому верхньому куті, потім ставитися номер таблиці. Нижче, по центру ставитися її назва, і розміщується безпосередньо сама таблиця. У таблиці допускаються скорочення, всі цифри повинні знаходиться один під одним (одиниці під одиницями, десятки під десятками і так далі). Якщо таблиця займає дві і більше за сторінку, то обов'язково потрібно нумерувати графи, щоб на наступній сторінці не повторювати оформлення колонок.

Оформлення малюнків. Схеми зазвичай зображують класифікацію, структуру. Діаграма також відображує структуру об'єкту, як правило, це відображення у відсотках, тобто відображуються питомі ваги. Діаграми бувають круговими і у вигляді прямокутників. Якщо діаграма малюється від руки, то має бути замальована лише одним кольором. Графіки відображують динаміку або зміни в часі. У графіку головне – позначення горизонтальної і вертикальної осі. Всі точки мають бути підписані.

Загальноприйняті скорочення:

Кандидат економічних наук – к.е.н.

Доктор економічних наук – д.е.н.

Старший викладач – ст. викладач

Доцент – доц.

Професор – проф.

Група – гр.

Сторінка – стор.

Додаток - дод.

У тому числі – в т.ч.Та інше – та ін.

І так далі – і т.д. І тому подібне – і т.п.Т)

Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  Ноябрь 2023  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930
Архів записів

Copyright MyCorp © 2023
Сайт создан в системе uCoz